REFERANSLARIMIZ

Ulusal ve uluslar arası seviyede edinmiş olduğumuz deneyimi müşterilerimizin menfaatini ön planda tutarak sunduğumuz sürdürülebilir çözümler bizim referanslarımızdır.

Projelerin planlanması aşamasından gerçekleşmesine kadar ve sonrasında sunmakta olduğumuz hizmetler sayesinde müşterilerimizin memnuniyeti profesyonel bir şekilde sağlanmaktadır. Böylelikle elde etmeyi amaçladığımız uzun süreli iş birlikleri hizmetlerimizin sonucunda almakta olduğumuz sonuçlar haline gelmiştir.

Okan Uykan Enerji Danışmanlığı olarak önemli Referanslarımız aşağıda listelenmiştir.

 

31/03/2015 – Devam Ediyor…

Kısa adı olan Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu üç başlık altında destekler açmaktadır. Enerji projelerinin de desteklenmesi üzerine IPARD Programı kapsamında çağrı zamanları kurumun insiyatifinde olmak kaydıyla çağrılar açmaktadır. Kuruma gelen projeleri değerlendiren teknik ve idari personele tarafımızca eğitim verilmektedir. Ve projelerde dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinden gidilerek personelin bu projeleri en efektif ve doğru şekilde değerlendirmesi sağlanmaktadır. Tarafımızca verilen bu eğitimler sayesinde TKDK Bursa İl Koordinatörlüğü; çağrıların değerlendirme süreci öncesi ve sonrasında başvuru sahiplerine en iyi hizmeti sunacaktır.

 

15/02/2015 – Devam Ediyor…

Uluslar arası seviyede hammaddeden kuruluma kadar Güneş Enerjisi ve LED Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren Türkiye Ofisine Satış&Pazarlama alanında ve şirketin Bursa Ofisi üzerinden uluslar arası pazara açılması adına hizmetler sunulmaktadır. Danışmanlığımız sayesinde firmanın Pazar payı hem iç hem de dış pazarda büyümektedir.

 

20/12/2014 – Devam Ediyor…

Bursa Merkezli ve Makine ile Bilişim sektöründe satış, servis faaliyetlerinde bulunan firmasının sektöre adıma atması sonrasında Teknik, Satış&Pazarlama ve Satın Alma Danışmanlığı hizmetleri sunulmuştur. Firmanın sektördeki tedarikçi görüşmeleri tarafımızca yönetilmiş olup piyasa bilgisi ve satış&pazarlama danışmanlığı hizmetimizce firma; sektörde kurumsal kimliğe kavuşmaktadır.

 

 

01/12/2014 – 08/04/2015

Antalya Merkezli, Güneş Enerjisinde faaliyet gösteren yerel bir kurulum ve mühendislik firması olan firmasının kuruluşundan kurumsal kimlik kazanmasına kadar tüm süreçlerde danışmanlık hizmeti sunulmuştur. Teknik, Satış&Pazarlama ve Satın Alma ile İnsan Kaynakları ve Şirket Stratejisi belirleme konularında önemli danışmanlık hizmetleri sunulmuştur. Firmanın tedarikçilerinin belirlenmesinden satışların gerçeklenmesine dek birçok alanda hizmet sunulmuştur. Bu süreçte firmanın kurumsal kimlik kazanması sağlanmış olup firma internet sayfası yeniden düzenlenmiş ve firmanın tüm kurumsal iletişimi uzmanlığımızca yönetilmiştir.

 

30/10/2014 – 30/11/2014

2013 yılında sektördeki pazar payını distribütörlüğü tarafımızca alınan çözüm ortağı firmamız üzerinden artıran firmaya hizmetimiz ilk olarak dolaylı yoldan başlamıştır. 100 yılı deviren dünyaca ünlü İnverter üreticisi ’nin pazar payının artması tarafımızca koordine edilmiştir. Ve bu süreçte firmanın Türkiye dahil Azerbaycan pazarına da girmesinde bizim danışmanlığımız süresince yaptığımız hizmetlerin katkısı oldukça önemlidir. Firmanın sponsoru olduğu ve 29-30 Kasım 2014 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleşen, Enerji Bakanımız Sn. Taner Yıldız’ın da katıldığı, Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor etkinliğinde firma sunumu ve teknik bilgilendirilmesi tarafımızca yapılmıştır.

 

01/05/2014 – Devam Ediyor…

Özel sektördeki kurumlara ve kamu kuruluşlarına sunduğumuz hizmetlerimizin yanı sıra yatırımcılara doğrudan yatırım danışmanlığı hizmetimizi de yerine getirmekteyiz. Bu hizmet sayesinde yatırımcılarımızın, tarafımızca koordine edlien projelerinden, en verimli sonuçları alabilmeleri adına hizmet sunmaktayız. Yatırımcılarımızın bu hizmet karşılığında edinmiş olduğu avantajlar; sektörel bilgiyi kısa sürede tarafımızdan doğrudan almak ve kaliteli hizmetleri en uygun şekilde almaktır. Hizmet vermekte olduğumuz yatırımcılarımızın profillerini genel itibariyle birçok sektörde önemli deneyimler elde etmiş ve enerji sektörüne adım atmayı düşünen ya da hali hazırda bu sektörde olan kurumların değerli temsilcileri oluşturmaktadır.

 

12/08/2013 – 31/03/2014

Çözüm ortağı olduğumuz firmaya sunduğumuz hizmetleri sıralayacak olursak; enerji şirketi bünyesinde aydınlatma departmanının yanı sıra Güneş Enerjisi departmanının yapılandırılması, faaliyet kolunun şirketin felsefesine uygun bir biçimde Distribütörlük-Teknik Satış üzerine dayandırılması, departmanın tarafımızca tüm satın alma, satış, pazarlama ve lojistik faaliyetlerinin sağlanması, tedarikçi ve distribütörlük anlaşmalarının yapılması ve aynı zamanda kısa, orta ve uzun vadede siparişlerin alınması, yurt içi ve yurtdışı ziyaretlerle firmaya ulusal ve uluslar arası müşteriler kazandırılması, müşterilerin firmaya kazandırılmasıyla kurumsal kimlik kazanan şirketin pazarda kendini kabul ettirmesi. Uluslar arası ve dünyada önemli pazar payı olan firmayla distribütörlük olarak başlattığımız ilişkinin Solarex 2014 Fuarında tüm sektöre açıkça beyan edilmesi olmuştur. Sürecin tarafımızdan koordine edilirken uygun istihdamın yapılması ve personelin eğitimiyle sektöre yeni bireyler ve katma değer katan bir kurumun kazandırılması gerçeklenmiştir.

 

01/03/2013-16/06/2013

Çözüm ortağı olduğumuz firmaya sunduğumuz hizmetleri sıralayacak olursak; grup şirketleri bünyesinde; öncesinde enerji departmanı ve sonrasında enerji şirketi kurulumunun gerçekleştirilmesi, şirketin ana faaliyetlerinin Güneş Enerjisi Santral Yatırımları ve Güneş Enerjisi Santral Kurulumları kapsamlarında belirlenip uluslar arası başka bir şirket ile Ortak Girişim (Joint-Venture) Anlaşmalarının Yapılması, LED Aydınlatma iş kolunda gerekli distribütörlük sözleşmelerinin yapılması ve Enerji Verimliliği alanında yapılacak iş detaylarının belirlenmesi sıralanabilir. Tarafımızca koordine edilen süreçte uygun ekibin istihdamı ve hizmet alımın yapılması ile yurt içi yurt dışı gerekli ziyaretlerin yapılması sonrasında çözüm ortaklarının seçilmesi sağlanmıştır. Böylelikle hizmetlerimiz neticesinde sektöre katma değer yaratan kurumsal bir yapı kazandırılmıştır.

Fizibilite Çalışmaları, Saha Analizleri, Ekonomik ve Teknik Analizler,
Onay Öncesi Tasarımlar ve Uygun Ürün Seçimi, Tasarım Sonrası Gerekli
Yenilenebilir Enerjiler, Enerji Verimliliği, Kırsal Kalkınmaya Dayalı Y
Projelere uygun ürün tedarik sürecinden ticari bir nitelik kazanıp niha
Gerçekleşmekte olan projelerin gidişatına yöne vermek, gerçek zamanl
Ulusal ve uluslar arası şirket-şirket, şirket-şahıs, şahıs-şahıs
Ekibimizle birlikte çalışma prensiplerimiz çerçevesinde, uluslararası
Beş prensibe dayandırdığımız eğitim hizmetlerimizle teknik, ticari v